Google Ads Beş Mobil Reklamcılık Stratejisi

Mobil aramalar, Google.com’daki aramaların yarısından fazlasını oluşturur ve birçok reklamveren için trafiğin çoğu cep telefonlarından arama yapan kullanıcılardan gelir.

Ancak müşterileriniz web sitenizi aramak için sadece telefonlarını kullanmaz. Mobil reklamlar telefon aramalarını, uygulama indirme işlemlerini, mobil site ziyaretlerini ve daha fazlasını artırabilir. Mobil web sitesi oluşturmaktan tıkla ve ara bağlantılarına yapılan tıklamaları saymaya kadar bu kaynaklar hareket halindeki müşterileri yakalamanıza yardımcı olabilir.

1. Mobil uyumlu bir web sitesiyle başlayın

Öncelikle mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmalısınız. Web siteniz için mobil hız testi yapın ve özel iş hedeflerinize yönelik duyarlı tasarım ipuçlarını inceleyin.
Etkili bir mobil site oluşturma | Sitenizi test edin

2. Mobil reklamlarınızı oluşturun

Nasıl “mobil” reklam oluşturacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Mobil reklamlar için çeşitli reklam türleri arasından seçim yapabilirsiniz. En sık kullanılan tür, mobil cihazlarda gösterilmek üzere optimize edilmiş metin reklamlardır. Bununla birlikte, daha birçok seçenek vardır.
Mobil reklamlar hakkında | Reklamları mobil aramalara uygun hale getirme

3. Mobil reklamcılık için hedeflemeyi ayarlayın

Mobil kampanyalarınızın ve reklamlarınızın mobil cihaz kullanıcılarına gösterildiğinden emin olmak için mobil cihazlara özgü hedefleme ekleyin. Arama Ağı için mobil cihaz kullanıcılarının etkileşimde bulunmasını sağlayan anahtar kelimeleri bulun.
Cihaz bazlı anahtar kelime performansınızı ölçme | Mobil uygulamalarda reklam gösterme 

4. Mobil cihazlar için daha yüksek teklifler verin

Mobil cihazlardaki gösterimler için otomatik olarak daha yüksek teklif vermek üzere mobil teklif ayarlamaları oluşturun. Böylece, reklamlarınızın mobil cihazlarda gösterilme olasılığı artar.
Profesyonelce teklif verin: mobil teklif ayarlamaları | Mobil teklif ayarlaması belirleme

5. Mikro anlardan en iyi şekilde yararlanın

Kampanyanızı bir süre yayınladıktan sonra performansınızı nasıl iyileştireceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bu kaynaklar, iş hedeflerinize odaklanmanıza ve kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir