Instagram Stories’e Ürün Çıkartmaları Nasıl Eklenir?

Instagram Stories’e Ürün Çıkartmaları Ekleme

Artık e-ticaret markaları, normal Instagram alışveriş gönderilerinde olduğu gibi, öykülerdeki belirli ürünleri etiketlemek için Instagram Stories’deki “ürün” etiketini kullanabilir .

Markalar ve tüketiciler alışveriş yapmak için zaten Instagram Hikayelerini kullanıyorlar, ancak artık çevrimiçi mağazalar takipçilerinin alışveriş yapmak için yukarı kaydırmalarına ek olarak ürün etiketlerini kullanabilir.

Hikayelerini izlerken, takipçileriniz artık ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek ve satın alma işlemi yapmak için her bir etikete dokunabilir.

10.000 den az takipçisi olan hesaplarda kullanılmamaktadır.

Perakendeciler fiziksel ürünleri envanterlerinden veya e-ticaret platformlarından etiketleyebilmektedir.

Instagram’da bir öğeye tıkladığınızda, öğe adını, fiyatını ve açıklamasını görüntüleyebilirsiniz.

Görüntülenebilir Instagram Hikayeleri etiketleri hem resimlere hem de videolara yerleştirilebilir ve 4 farklı etiket türü vardır: bir alışveriş çantası simgesi, gökkuşağı veya gri ürün adında bir etiket ve saydam metin mevcut  etiket ve konum etiketlerine benzer.

Instagram Hikayelerinize Ürün Çıkartmaları Ekleme

Başlamadan önce

  • Hikayelerinize ürün çıkartmaları ekleyebilmeniz için Instagram’da alışveriş için onaylanmış ve kurulumu tamamlamış olmanız gerekir.

Hikayelerinize ürün çıkartmaları eklemek için:

  • Hikayenize yüklemek için bir fotoğraf veya video seçin
  • Çıkartma tepsisinden ürün çıkartmasını seçin
  • Kataloğunuzdan, öne çıkarmak istediğiniz ürünü seçin
  • Ürün çıkartmasını, hikayenizde görünmesini istediğiniz yere taşıyın. Not: Ürününüzün adını düzenlemek isterseniz, çıkartmayı eklemeden önce ürün kataloğunuzda adı değiştirebilirsiniz. Ürün çıkartmasının metin rengi, çıkartmaya dokunarak değiştirilebilir.
  • Hikayenizi paylaşma

Hikayeler için, hikaye başına 1 ürün çıkartması eklenebilir. Çıkartmayı yukarı kaydırma, öne çıkanlar ve videolarda kullanabilirsiniz.

 

Görüşmek üzere.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir