İnstagram Alışveriş Özelliği ve Kurulumu Nasıl Yapılır?

Instagram’da alışveriş ile, organik gönderileriniz ve Hikayeleriniz üzerinden öne çıkan ürünleri paylaşabilir veya insanların ürünlerinizi Ara ve Keşfet kısmında keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Birisi gönderinizdeki bir ürün etiketine veya hikayenizdeki bir ürün çıkartmasına dokunduğunda, aşağıdakileri göreceği bir ürün açıklaması sayfasına yönlendirilir:

 • Gönderinizdeki ürünün bir görseli
 • Ürünün açıklaması
 • Ürünün fiyatı
 • Müşteriyi doğrudan ürünü satın alabileceği internet sitenize yönlendiren bir bağlantı

Instagram’daki bir alışveriş gönderisi ve hikayesinin nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz;

Instagram'daki bir alışveriş gönderisi ve hikayesi görüntülenme şekli.

Özellik şimdilik bazı markalar için betadır, herkes için açıldığında bilgilendirilmek isterseniz eğer bu formu doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Instagram Gönderilerine Ürün Etiketleri Ekleme

Gönderilerinizde ürünleri etiketlemek için:

 1. Bir fotoğraf veya video seçin ve açıklama, efektler ve filtreler ekleyin.
 2. Fotoğrafta etiketlemek istediğiniz ürünlere dokunun. Videolarda, etiketlemek istediğiniz en fazla beş ürünü seçebileceğiniz bir tepsi görüntülenir.
 3. Etiketlemek istediğiniz ürünlerin adını girin, ardından arama kutusunda göründüklerinde bu ürünleri seçin.
 4. Bitti‘ye dokunun.
 5. Paylaş‘a dokunun.

Gönderilerin önizlemesini görmek ve bir gönderinin taslağını kaydetmek için Etiketlenen Ürünleri Gözden Geçir‘e veya Taslağı Kaydet‘e tıklayın. Instagram işletme profilinizden hem yeni hem de mevcut gönderilerinizde ürünleri etiketleyebilirsiniz. Tek görselli gönderiler veya video gönderiler için gönderi başına 5 adede kadar, birden fazla görselli gönderiler için ise gönderi başına 20 adede kadar ürün etiketleyebilirsiniz.

 

Instagram Hikayelerde Ürün Çıkartmaları Ekleme

Hikayelerinize ürün çıkartmaları eklemek için:

 1. Hikayenize yüklemek için bir fotoğraf veya video seçin
 2. Çıkartma tepsisinden ürün çıkartmasını seçin
 3. Kataloğunuzdan, öne çıkarmak istediğiniz ürünü seçin
 4. Ürün çıkartmasını, hikayenizde görünmesini istediğiniz yere taşıyın. Not: Ürününüzün adını düzenlemek isterseniz, çıkartmayı eklemeden önce ürün kataloğunuzda adı değiştirebilirsiniz. Ürün çıkartmasının metin rengi, çıkartmaya dokunarak değiştirilebilir.
 5. Hikayenizi paylaşma

Hikayeler için, hikaye başına 1 ürün çıkartması eklenebilir. Çıkartmayı yukarı kaydırma, öne çıkanlar ve videolarda kullanabilirsiniz.

İnstagram Uygulamasında Alışveriş İçin İşletme Ayarlarını Etkinleştirme

 • Ürünleri gönderilerde ve hikayelerde öne çıkarabilmeniz için hesabınızın Instagram’da alışveriş için onaylanmış olması gerekir.
 • Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
 • Instagram’da alışveriş özelliğini Instagram Uygulamanızdan etkinleştirebilmeniz için öncelikle Instagram’da alışveriş kurulumunu tamamlamış olmanız gerekir.

Instagram’da Alışveriş İçin işletme Ayarlarını Etkinleştirme

Instagram Uygulamasından ürünleri öne çıkarma özelliğini etkinleştirmek için:

 1. Profilinize gidip  simgesine dokunun
 2. Ayarlar‘a dokunun
 3. İşletme‘ye dokunun.
 4. Alışveriş‘e dokunun. Not: Alışveriş‘e dokunma seçeneği sadece Instagram’da alışveriş özelliği için onaylanmış hesaplar tarafından kullanılabilir.
 5. Devam‘a dokunun
 6. İşletme profilinize bağlayacağınız bir ürün kataloğu seçin.
 7. Bitti‘ye dokunun.

Alışveriş seçeneğini görmüyorsanız hesabınız büyük olasılıkla değerlendirme aşamasındadır veya Instagram’da alışveriş için onaylanmamıştır. Değerlendirme süreci birkaç gün sürebilir ancak bazen hesabı daha ayrıntılı incelememiz gereken durumlarda bu süre uzayabilir.

Instagram’da Alışveriş Uygunluğu

İşletme hesabınız aşağıda belirtilen pazarlardan birinde bulunuyor ve gereklilikleri karşılıyorsa, Instagram’da Alışveriş için değerlendirilebilir ve onay alabilirsiniz.

Uygunluk Koşullarını Sağlayan Tüm İşletmeler Yönetimli Ortaklar
KUZEY AMERİKA Amerika Birleşik Devletleri, Kanada  
LATİN AMERİKA Brezilya, Arjantin, Meksika, Peru, Uruguay, Paraguay, Ekvador, Panama, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Belize, Bolivya, Kosta Rika, Fransız Guyanası, Guatemala, Guyana, Martinik, Surinam Şili, Kolombiya, Guadeloupe
AVRUPA, ORTA DOĞRU ve AFRİKA Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İsveç, Hollanda, İsviçre, İrlanda, Belçika, Avusturya, Malta, Portekiz, Polonya, Yunanistan, Kıbrıs, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Norveç, Macaristan, Bulgaristan, Hırvatistan, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Slovenya, Lüksemburg, Güney Afrika, Reunion, Mayotte, Fas, Estonya, Slovakya Mısır, İsrail, Türkiye, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Suudi Arabistan
ASYA PASİFİK Avustralya, Yeni Zelanda, Kore, Japonya, Singapur Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Tayland, Malezya

Instagram’da Alışveriş Özelliğinin Ayarlanması İçin Gerekenler

Instagram’da alışveriş özelliğini kullanmak için Instagram hesabınızın ve işletmenizin şu koşulları karşılaması gerekmektedir:

 • İşyeri sözleşmemize ve ticaret ilkelerimize uymak. İşletmenizin işyeri sözleşmemize ve ticaret ilkelerimize uyması gerekir
 • Bir Instagram işletme hesabına sahip olmak. Instagram hesabınızın bir işletme hesabına geçiş yapması gerekir.
 • Bağlı bir Facebook Sayfasına sahip olmak. Instagram işletme profilinizin bir Facebook Sayfasına bağlı olması gerekir. Satın Alma Mesajı ödeme seçeneği bulunan Facebook Sayfalarının, Instagram’da alışveriş özelliğini kullanmadan önce bu seçeneği silmeleri ve başka bir ödeme seçeneğine sahip yeni bir Mağaza oluşturmaları gerekir. Facebook Sayfanızdaki ülke veya yaş kısıtlamalarının Instagram hesabınıza yansımayacağını lütfen unutmayın.
 • Öncelikli olarak fiziksel ürünler satmak. Instagram hesabınızın öncelikli olarak fiziksel ürünler satan bir işletmeye ait olması gerekir. Bu özelliği test etmeye devam ediyoruz ve yakın gelecekte daha fazla hesabın kullanabilmesini sağlamayı umuyoruz.
 • İşletme hesabınızı bir Facebook kataloğuna bağlamış olmak. İşletme hesabınızı bir Facebook kataloğuna bağlamanız gerekir. İşletme profilinizi Facebook’ta Katalog Yöneticisi veya Business Manager’dan ya da Shopify veya BigCommerce platformları üzerinden oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

Yukarıdaki koşulları karşılamanızın ardından hesabınızı incelemeye gönderebilirsiniz. Profilinizin ayarlarına gidin, İşletme’ye ve Instagram’da Alışveriş’e dokunun. Her şeyin doğru olduğundan emin olmak ve hesabınızı incelemeye göndermek için adımları izleyin. Bu işlem genellikle birkaç gün sürer ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilir.

Onaylanırsanız Instagram’dan bildirimler alır, gönderi ve hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlamak için Ayarlar’da Alışveriş özelliğini ayarlamayı tamamlarsınız. İstediğiniz zaman Ayarlar’da Alışveriş kısmını ziyaret ederek inceleme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

İnstagram alışveriş özelliği onaylanması ve kurulumu için benimle irtibata geçebilir ve aklınızda ki soruları paylaşabilirsiniz. Unutmayın ki bu özelliğin onaylanmama, reklamları görememe, ürünleri eksik yada etiketleri yanlış görme gibi bir çok farklı sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla ilgili en kısa sürede sizlere geri dönüş yapabilirim.

You may also like...

287 Responses

 1. hasan dedi ki:

  hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
  hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onay almam gerekiyor anladığım kadarıyla bu onayı nasıl alabilirim nasıl başvuru yapmam gerekiyor?
  yanıtlarsanız sevinirim
  iyi çalışmalar

  • MuratBozlak dedi ki:

   Merhaba, mail adresiniz üzerinden sorunuza yanıt verildi.
   Görüşmek üzere.

   • OMC dedi ki:

    Merhaba, instagram alışveriş içintüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

    Teşekkürler

    • MuratBozlak dedi ki:

     Merhaba,
     Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

     • Fuat Şirin dedi ki:

      aynı sorun bende de var yardımcı olur musunuz

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

     • Metin dedi ki:

      Merhaba, ayni sorunu yasiyorum.
      Yardimci olur musunuz?
      Sorunu nasil cozuyoruz?

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

     • selim dedi ki:

      bende hesabımı bağlayamıyorum

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

     • Hüseyin dedi ki:

      Aynı sorunu yaşıyoruz, bilgilendirirseniz seviniriz.

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Tekrardan iletişime geçiyorum.
      Görüşmek üzere.

     • Yağız dedi ki:

      Merhabalar,
      Aynı sorunu yaşamaktayım. Bütün aşamları yapmama rağmen “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası veriyor ve instagram hesabım üzerindende ayarlar-işletme kısmında alışveriş seçeneği gözükmüyor. Yardımcı olurmusunuz? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

     • Mustafa dedi ki:

      Aynı sorunla karşı karşıyayız. Yardımcı olabilir misiniz?

     • MuratBozlak dedi ki:

      Merhaba,
      Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum.

   • ibrahim dedi ki:

    Tüm aşamaları hallettim ama alışveriş özelliği halen aktif olmadı.

   • Övünç dedi ki:

    “hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
    hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onay almam gerekiyor anladığım kadarıyla bu onayı nasıl alabilirim nasıl başvuru yapmam gerekiyor?” Bu sorunun cevabını bana da açıklayabilirseniz sevinirim.

  • Lütfi Salcı dedi ki:

   Merhabalar. Instagram alışveriş özelliğimi açmaya çalışıyorum ancak uygunluk vermiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Ömer dedi ki:

   Tüm aşamaları hallettim ama bende de alışveriş özelliği halen aktif olmadı.

 2. hasan dedi ki:

  instagram hesabımı işletme profili olarak ayarladım. facebook sayfamı bağladım, katalog ve ürün ekledim.
  anladığım kadarıyla alışveriş özelliğini kullanabilmem için instagram tarafından hesabımın incelenmesi gerekiyor.
  nasıl inceleme talebinde bulunabilirim?
  teşekkürler iyi çalışmalar..

 3. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

 4. murat dedi ki:

  Instagram’da alışveriş ızellugını acmam ıcın bana yardımcı olun

 5. Ceyda dedi ki:

  Merhabalar, instagramda yasal satış yaptığımız bir işletme hesabımız var. Alışveriş özelliğini açmak istiyoruz, tüm şartlara uygun olmamıza rağmen alışveriş özelliği işletme bölümindw görünmüyor. Bizden daha düşük takipçisi olan yine türkiye hesabı olan bir sayfada alışveriş özelliği var. Biz nasıl aktif edebiliriz. Nasıl bir yol izlemeliyiz. Yardımcı olursanız sevinirim.

 6. Tolga dedi ki:

  Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

 7. Rukiye K dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş içintüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

  Teşekkürler

 8. Murat dedi ki:

  Başkan bu alışveriş ozellıgını ayarlayamadım ne kadar bir ucrette bunu bana cozebılırsınız

 9. Seyit Acar dedi ki:

  Merhaba, mail adresim üzerinden ulaşabilir misiniz?

 10. MURAT dedi ki:

  BEN MAVİ TİG ALAMIYORUM İNSTAGRAM ALIŞVERIŞ OZELLIGI DE YAPAMADIM

 11. Namig dedi ki:

  Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

  • MuratBozlak dedi ki:

   Merhaba,

   Memnuniyetle yardımcı olmaya çalışacağım. Mail adresiniz üzerinden iletişime geçiyorum sizinle.

   Görüşmek üzere.

 12. Evren dedi ki:

  Merhabalar;

  Türkiye, yönetimli ortak statüsünde görünüyor. Bu tam olarak ne demektir?
  Facebook katalog oluşturup instagram hesabıma bağladığımda, alışveriş uygun bölgede değilsiniz diyor. Nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

  • MuratBozlak dedi ki:

   Merhaba Evren Bey,

   Mail adresiniz üzerinden iletişime geçşmiştir.

   Görüşmek üzere.

 13. Dilara dedi ki:

  Merhaba,

  Facebook kataloga ürünleri ekledim. Instagram’ı da bağladım. Yalnız uzun zamandır, katalog altında görünen instagram hesabı altında uyarısı veriyor. TR’de yönetici ortaklar kim? Nasıl ilerleyebilirim?

  • MuratBozlak dedi ki:

   Dilara Hanım Merhaba,

   Mail adresiniz üzerinden yönetici ortaklar ve süreçlerle ilgili dönüş yapılmıştır..

   Görüşmek üzere.

 14. Aycan dedi ki:

  merhaba,
  yönetimli ortak konusunda benim de sorularım var yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

 15. Abbas Tuna dedi ki:

  Merhaba,

  Profilinizde Instagram’da Alışveriş’i Etkinleştirin diyor fakat etkinleştiremiyorum.

 16. fatih dedi ki:

  yardımcı olabilir misiniz ? bölgeniz geçerli değil gibi bir hata veriyor

 17. mert dedi ki:

  ücretli olarak bu hizmeti veriyor musunuz?

  • MuratBozlak dedi ki:

   Merhaba Mert Bey,
   Mail adresiniz üzerinden detaylar ve süreç ile alakalı iletişime geçiyorum.

 18. Burak ciftci dedi ki:

  Alisveris ozelligi konusunda nasil yardimci olursunuz?

 19. İnstagramda alışveriş için gerekli herşeyi yaptım. Alışveriş seçeneğinin aktif hale gelmesi için onayı nasıl alabilirim?

 20. sami dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş içintüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

  Teşekkürler

 21. Reyhan dedi ki:

  Merhaba bu konuda bana yardımcı olabilirm misiniz? Kataloğu yaptım herşeyi yaptım ama instagrama bağlamaya çalışırken bulunduğunuz ülkede bu özellik kullanılamıyor diye bir hata alıyorum.

 22. gökalp dedi ki:

  merhabalar, alışveriş sistemi bütün aşamaları tamamlandı fakat instagram bağlantısında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası nedeniyle hesabı bağlayamıyorum yardımcı olurmusunuz?

 23. Burcu dedi ki:

  Instagram alisveris icin yardimci olur musunuz

 24. Deniz dedi ki:

  Merhabalar,

  “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyoruz. Yönetimli Ortaklar ne demek? Teşekkürler.

 25. Maswey dedi ki:

  Merhaba bize de bu konu için yardımcı olabilir misiniz ve destek ücretiniz nedir

 26. Ahmet Fethi dedi ki:

  Benimlemiletişime geçerseniz sevinirim

 27. nc dedi ki:

  merhaba işletmemin facebook hesabı ile instagram hesabını bağladım.facebook üzerinden katalog da oluşturdum.fakat instagram hesabını kataloğa bağlamaya çalıştığımda intagram hesamınız işletme hesabı olması gerekir diyerek isletme hesabına geçirme yolunu anlatan bir yazı aktif oluyor.ama instagram hesabım zaten işletme hesabı

 28. caglar ozbek dedi ki:

  Katolog oluşturdum. Hesabım işletme hesabı fakat alışveriş özelliği bulunduğun bölgede kullanılmıyor uyarısı alıyorum hesap bağlama yaparken. Çözümü nedir acaba? yardımcı olabilir miisniz?

 29. Furkan dedi ki:

  bölgeniz geçerli değil gibi bir hata veriyor. yardım edermisiniz

 30. Hayati GENÇ dedi ki:

  Katolog oluşturdum. Hesabım işletme hesabı fakat alışveriş özelliği bulunduğun bölgede kullanılmıyor uyarısı alıyorum hesap bağlama yaparken. Çözümü nedir acaba? yardımcı olabilir miisniz?

 31. Volkan dedi ki:

  Merhaba, alışveriş özelliği için yardımcı olabilir misiniz. İnstagramın istemiş olduğu tüm işlemleri sağladım. Fakat onay için başvuru yapmam gerekiyor mu öyleyse nereye başvuru yapabilirim. İnstagramda alışveriş özelliğini açmak istediğimde “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

 32. Ahmet dedi ki:

  Destek istiyorum

 33. Özlem Bilgin dedi ki:

  Merhaba, ben de instagram sayfama alışveriş ve onayı özelliğini almak istiyorum. Naısl yardımcı olabilirsiniz ?

 34. ibrahim dedi ki:

  Merhaba Anlatım için teşekkür ederim bende arkadaşların yaşadığı sıkıntıları yaşıyorum tüm ayarları yaptım ancak instagram hesabınız alışveriş için onaylanması gerekiyor diye bir uyarı alıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz.

 35. Fatih E dedi ki:

  Merhaba Murat Bey
  İnstagram Alışveriş Özelliği ve Kurulumu hakkında destek istiyoruz.

 36. binnur canova dedi ki:

  Merhaba yazı için teşekkür ederim bende arkadaşların yaşadığı sıkıntıları yaşıyorum tüm ayarları yaptım ancak facebook a bağlamak istedğimdeInstagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. diye bir uyarı alıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

 37. Zehra dedi ki:

  hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
  hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onay almam gerekiyor anladığım kadarıyla bu onayı nasıl alabilirim nasıl başvuru yapmam gerekiyor?
  yanıtlarsanız sevinirim
  iyi çalışmalar

 38. Ozanrsy dedi ki:

  tüm gerekli işlermleri yaptım instagramde mağaza hala görünmüyor onay için yapmam gereken nedir. Bilgi verirseniz sevinirim.

 39. Nur dedi ki:

  Merhabalar,
  Yönetimli ortak olmak için tüm şartları karşılamama rağmen hesabım alışveriş özelliği açılmıyor. Bu süreci hızlandırmak için ne yapabilirim?

 40. Enes Yıldırım dedi ki:

  Katalog oluşturdum işletme hesabı uzun süredir var. Fakat ülkenizde kullanılamıyor uyarısı alıyorum iletişime geçerseniz sevinirim.

 41. Ahmet Yusuf dedi ki:

  merhaba , instagram hesaplarımı kataloglarıma bağladım onaylarımı aldım ve bana hesabınızı etkinleştirin diyor katolog bölümünde ve tıkladığımızda nasıl yapacğaımızı anlatıyor buraya kadar herşey tamam . sorun uygulama üzerindeki işletme kısmında alışveriş butonu görünmemesi. 1 haftayı geçti hala çıkmadı. bu arada takipçi sayısı bir hesabımda 13 diğerinde 1 tane 🙂 iki instagram profilimde de aynısı.yapılması gerekenlere baktığımda ise başka birşey görünmemektedir.
  teşekkürler.

  • MuratBozlak dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey,
   Onay aldığınıza emin misiniz? Onaylanan hesaplarda bu buton aktif olmaktadır, daha sonra ürün etiketlemelerini yapabilirsiniz.

   • Ahmet Yusuf dedi ki:

    merhaba , evet keşke görsel atabilme imkanım olsaydı. katalogları – instagram profillerine bağlama ekranında ” Instagram’da Alışveriş için onaylı.” ibaresi geçmektedir. ama uygulamada ” ayarlar -> işletme -> alışveriş butonu yok. olsa katalog ayarlamaları yapacam neden çözemedim. herşey uygun . mail adresim üzerinden ulaşabilirseniz bana görsel atabilirim. şuana kadar kimseden cevap alamadım bu konuda . teşekkürler ilginiz için.

    • Tuğba dedi ki:

     Merhabalar Aynı sorunu bende yaşıyorum Onay almama rağmen instagramda alışveriş butonu yok.Nasıl bir yol izlememiz gerekli? Teşekkürler

 42. Doğuş dedi ki:

  herşeyi hazırladım fakat ayarlar -> işletme -> alışveriş diye bir seçenek bulunmamakta hesabımı nasıl instagrama onaya gönderebilirim şartlar neler takipçi yada gönderi sayısı çok mu olması gerekiyor ?

 43. Özkan dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş içintüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

  Teşekkürler

 44. Atalay Altun dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş için tüm aşamaları tamamladım. Ancak, “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim?

  Teşekkürler.

 45. arif su dedi ki:

  Murat bey fiyat veya yardım için bilgi maili istiyorum.

 46. Onur dedi ki:

  Her şey doğru, sürekli olarak “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatasını alıyoruz.

 47. semiha dedi ki:

  merhaba yardımcı olabilir misiniz?

 48. erdem dedi ki:

  yardımcı olur musunuz?

 49. Can Davaslı dedi ki:

  Merhaba, instagram hesabımızı işletme profili olarak ayarladım, facebook hesabına bağladım, katalog ve ürün ekledim. Ancak tüm şartlara uygun olmamıza rağmen alışveriş özelliği işletme bölümünde görünmüyor.
  Nasıl inceleme talebinde bulunabilirim? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

 50. Merhaba, Alışveriş sitemiz ve Instagram hesabımız için Alışveriş Özelliğini aktif etmek istiyoruz. Birçok konuda ilerledik ama henüz onay bilgisi gelmedi. Destek alabilir miyiz?

 51. Mehmet dedi ki:

  Aynı desteği bende alabilir miyim?

 52. Merhaba,

  Kataloğu başarıyla ekledim fakat aşağıdaki sorunla karşılaşıyorum.
  Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.
  Instagram’da Alışveriş “Satın Almak İçin Mesaj Gönder” seçeneğini kullanan alışveriş kısımlarını içeren Facebook Sayfalarını desteklemiyor. Instagram’da Alışveriş’i kullanmak için lütfen farklı bir ödeme alma yöntemi seç.

  İkinci yazılanı nasıl düzelteceğim? Facebook sayfamda mağaza olarak seçili şuan.

  Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

 53. ömer dedi ki:

  Merhaba instagram da alışveriş özelliğini kullanabilmem için adım adım mağaza ve katalog oluşturarak ürünleri ekledim. “satın almak için mesaj gönder ” seçeneği kullanan facebook sayfalarını desteklemiyor dedi. burayı geçemiyorum yardımcı olabilir misiniz ? gerekirse danışmanlık ücreti ödeyebilirim.

 54. Hasan dedi ki:

  Merhaba,
  Yönetimli ortak tam olarak ne oluyor acaba ve Türkiye de nasıl bu özelliği aktif edebilirim ?

 55. ufuk dedi ki:

  Merhabalar;
  Alışveriş özelliği bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor uyarısı ile ilgili destek veriyormusunuz.
  Teşekkürler

 56. cem dedi ki:

  Türkiye’de bu özelliği nasıl aktive ediyoruz?

 57. Ugur dedi ki:

  Yazan arkadaşların çoğunda olan sorun bende de bulunuyor ve maalesef bir çözüm bulamadım. 6 aydır deniyorum sonuç yok. Instagram’da Alışveriş için onaylı.” ibaresi var ama uygulamada ” ayarlar -> işletme -> alışveriş butonu yok. Bunu nasıl aşabilirim, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 58. Ada dedi ki:

  İletişime geçerseniz seviniriz 0 532 488 93 78

 59. Cem dedi ki:

  merhaba. instagram hesabımız alışveriş için onaylı. ürün etiketleme de yapabiliyorduk. ancak sonrasında reklam hesabımız donduruldu. Yeni BM, reklam hesabı vs yaptık. Ancak ürün etiketlemeyi tekrar etkin hale getiremedik. Konu hakkında çözümünüz var mı? Konu acildir.

 60. Mahmut dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş içintüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

 61. Osman Y dedi ki:

  Selamlar;
  Eposta adresimden bilgilendirme ve fiyat rica ediyorum.

 62. Emin Önal dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş için tüm aşamaları tamamladım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim ?

 63. Merhaba, Instagram hesabımız için Alışveriş Özelliğini aktif etmek istiyoruz. Birçok konuda ilerledik ama henüz onay bilgisi gelmedi. Destek alabilir miyiz?

  Katalog ok fakat Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. hatası alıyoruz 🙁

 64. Atakan Çelik dedi ki:

  Merhabalar, onay alma konusunda destek verirseniz çok sevinirim. İyi günler.

 65. samet dedi ki:

  Merhaba,
  Facebook işletme hesabım onaylandı. Facebook sayfasında mağaza oluşturdum ve bunu instagram hesabına bağladım ancak bir hafta geçmesine rağmen instagramda alışveriş sekmesi hala görünmüyor. Bunun için ne yapabilirim?
  Teşekkürler.

 66. Jülide dedi ki:

  Merhaba,
  Facebook Business Manager’da instagram hesabımı bağlamak istediğimde bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor sorunu ile karşılaşıyorum. Ayrıca instagram hesabımda alışveriş özelliğini göremiyorum. (Hesabım işletme hesabı ve fb’a bağlı bir sayfada.) Bu sorunu nasıl aşabilirim?

 67. Abbas Tuna dedi ki:

  Merhaba Murat Bey,

  Her şey sorunsuz devam ederken bir den ürünleri etiketleme pasife çekildi. Ne yaptıysam ürünleri etiketlemeyi aktif edemedim.

  Şimdiden teşekkürler.

  İyi çalışmalar.

 68. Yusuf islam dedi ki:

  Merhaba ,
  Instagram hesabimi alisveris profili olarak ayarlamak istiyorum fakat instagram hesabim isletme profili oldugu halde ayarlar sekmesinde alisveris bölümü cikmiyor. Bu sorun icin yardimci olabilir misiniz .

 69. Osman Y dedi ki:

  Murat Bey, sitenizde iletişim formu olmadığı için buradan yazıyorum; yorumumu onaylamadınız yanıt da vermediniz ama benden sonra yorum yapan kişinin yorumu onaylandı. Sektör profesyoneli olarak sizlerden destek almak istiyorum, irite olunacak bir durum yok.
  05438180794 veya wpoptimist.tr@gmail.com üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

 70. mustafa akbulut dedi ki:

  Merhaba,
  Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. hatası alıyoruım yardımcı olabilir misiniz?

 71. Akın dedi ki:

  Merhabalar alışveriş özelliğini kullanabilmemiz için ne yapmamız gerekmekte mailinizi bekliyorum

 72. Mustafa dedi ki:

  Hocam instagramda alışveriş özelliğini açarken tüm adımları doğru yapmama rağmen bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor hatası alıyorum. Halbuki Türkiye’de açan hesaplar var. Ne yapabilirim?

 73. Erim dedi ki:

  Merhaba, alışveriş özelliği için tüm kriterler tutuyor yardımcı olur musunuz?

 74. anonim dedi ki:

  instagram hesabımı işletme profili olarak ayarladım. facebook sayfamı bağladım, katalog ve ürün ekledim.
  anladığım kadarıyla alışveriş özelliğini kullanabilmem için instagram tarafından hesabımın incelenmesi gerekiyor.
  nasıl inceleme talebinde bulunabilirim?
  teşekkürler iyi çalışmalar..

 75. RECEP dedi ki:

  Merhaba
  Facebook katalogu oluşturdum ama yine instagramda alişveriş bulundugu bölgede kullanilamiyor hatasi aliyorum nasil düzelte bilirim

 76. atilla dedi ki:

  Hocam instagramda alışveriş özelliğini açarken tüm adımları doğru yapmama rağmen bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor hatası alıyorum. Halbuki Türkiye’de açan hesaplar var. Ne yapabilirim?

 77. Samig dedi ki:

  Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

 78. Ersel Önal dedi ki:

  Merhabalar,

  İnstagramda işletme içerisinde alışveriş butonu çıkmıyor, facebooktan bağlamaya çalışınca da bulunduğun bölgede kullanılmıyor yazıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 79. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba,
  Alışveriş özellği için tüm gerekli işlemleri yaptım. Instagram İşletme Profillerinizi Bağlayın aşamasında “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim

 80. Selim dedi ki:

  Murat Bey merhaba,

  Tüm ayarlamaları yaptım. ancak bende de ” “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor” şeklinde bir uyarı veriyor. Bu nasıl çözülebilirle ilgili sizden destek almak isterim.

 81. alisan dedi ki:

  Merhaba, detaylı yazı için çok teşekkürler.
  Satınalma mesajı içeren facebook sayfasından kasıt nedir acaba tam.
  Bu kısmı çözsem sanırım instagramda satış ve ürün etiketleme işini halledeceğim.
  Bu bölümle ilgili biraz daha fazla ayrıntı verebilir misiniz rica etsem?

 82. Ahmet dedi ki:

  Murat Bey, ilgili işlemler için iletişime geçer misiniz?
  e-ticaret sitem var. instagram profilim işletme hesabı aynı zamanda facebook hesabında mağaza ve katalog da mevcut. siteme girdiğinizde görüntüleyebileceksiniz. Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. Yönetimli Ortaklık olayından dolayı.

 83. serkan dedi ki:

  murat bey aynı sorunları bende yaşıyorum, bu konuda yardımcı olabilirmisiniz, katalogu yükledim facebook mağazam onay aldı fakat intagram alışveriş hesabımı bağlayamıyorum.
  Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. hatası alıyorum

 84. Tansel dedi ki:

  Merhaba
  Facebook katalog oluşturuldu,instagram hesabım alışveriş için onaylandı,Fakat bahsedilen instagram alışveriş özelliğini açacak menu ,instagram hesabımda yok Sizce ne yapmalıyım
  Teşekkürler

 85. mehmet dedi ki:

  Selamlar,
  “Instagram’da Alışveriş için uygun değil. Bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor” hatası alıyorum. Sorunun çözümü için yardım edebilir misiniz?

 86. Arif dedi ki:

  Merhabalar,

  “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” uyarısı alıyoruz. Yönetimli Ortaklar ne demek? Teşekkürler.

 87. Bayram dedi ki:

  Merhabalar,

  İnstagram Shopping için Onay almak istiyorum fakat ülke uyumluluğundan dolayı vermiyor.
  Yardımcı olabilir misiniz?

 88. Muhammet Eruygun dedi ki:

  Merhaba, instagram alışveriş özelliği ile ilgili bilgi alabilirmiyim.

 89. izzet dedi ki:

  Murat bey aynı sorun bende de var tum herseyı yaptım fakat bendede aynı uyarı var lutfen yardımcı olursanız sevinirim

 90. mehmet dedi ki:

  Merhaba,
  Tüm aşamaları yaptım ama kataloğumu bağlayamıyorum. “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası alıyorum. Çözümü nasıldır acaba?

 91. enes dedi ki:

  Merhaba,
  Bütün aşamaları doğru şekilde yaptım fakat ülkenizde kullanılamıyor hatası alıyorum nasıl bu adımı geçebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

 92. folyo kaplama dedi ki:

  Bu bilgileri bizimle paylastiginiz için tesekkür ederim.

  Saygilar Didem

 93. İbrahim Özer dedi ki:

  Merhaba,

  İnstagram Shopping on Instagram Özelliği için tüm adımları yaptım ancak alışveriş özelliği aktif edilmedi. Onay almak istiyorum fakat ülke uyumluluğundan dolayı vermiyor.

  Yardımcı olabilir misiniz?

 94. Tekler dedi ki:

  Merhaba,

  İnstagram işletme sayfasını oluşturduk, facebook sayfamıza katalogları da yükledik ve katalogları bağladık ama ”Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” gibi bir mesaj engelle karşılaşıyoruz. Ne yapmalıyız

 95. mehmet ali dedi ki:

  Merhaba
  Facebook katalog oluşturuldu,instagram hesabım alışveriş için onaylandı,Fakat bahsedilen instagram alışveriş özelliğini açacak menu ,instagram hesabımda yok , yardıcı olurmusunuz lütfen
  Teşekkürler

 96. Fırat dedi ki:

  Merhaba bu konuda çözüm sağlayabiliyorsanız iletişime geçer misiniz?

 97. Abdullah dedi ki:

  Merhaba, Shopify üzerinden tüm bağlantıları yaptık.
  Hesabınızın işletme onayı mevcut ve katalog ayarları düzgün çalışıyor.
  Instagram hesabımızda onaylı görünüyor ama Alışveriş menüsü aktif olmadı.
  Ne yapabilirim?

 98. Oğuzcan dedi ki:

  Merhabalar, İnstagram hesabım bir işletme hesabı ayrıca facebook üzerinden bir işletme sayfasıyla bağlantılı. Ayrıca Opencart alt yapısıyla bir sitemiz var. Bu yüzden direk bu ortakla berabera katalog oluşturduk. Anca instagaram profilini bağla butonu aktif olmadı. Bir türlü de çözemiyoruz. Yardımcıs olursanız çok sevinirim. iyi günler.

 99. Furkan dedi ki:

  Merhaba,
  Tüm aşamaları yaptım ama kataloğumu bağlayamıyorum. “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası alıyorum. Yardım edebilir misiniz?

 100. Nilhan dedi ki:

  Merhaba ben Facebook üzerinden katalog oluşturdum. Instagram hesabıma bağladım. Şuan katalog yöneticisinde “Instagram’da Alışveriş için onaylı.” yazıyor. Ancak hala işletme ayarlarında “Alışveriş” sekmesi yok sebebi ne olabilir?

 101. cihan dedi ki:

  Merhaba,
  Tüm aşamaları yaptım ama kataloğumu bağlayamıyorum. “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası alıyorum. Yardım edebilir misiniz?

 102. Erkan dedi ki:

  Murat Bey selamlar
  Benimle de iletişime geçebilir misiniz 🙂

 103. mayka dedi ki:

  merhaba, aynı konu aynı seyler mail bekliyorum 🙂

 104. osman dedi ki:

  Merhaba,
  Instagram’da Alışveriş için uygun değil. uyarısını bende alıyorum lütfen yardım eder misiniz?

 105. Hasan dedi ki:

  Merhaba. Yukarıda anlatıldığı gibi tüm işlemleri yaptım ancak “instagramda alışıveriş bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor” hatası alıyorum. Ayrıca Türkiye yönetimli ortaklık kısmında bulunuyor. Bu ne demek yardımcı olabilir misiniz?

 106. İrem dedi ki:

  Merhaba,
  “Instagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor.” hatası alıyorum. Çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.

 107. Yunus dedi ki:

  Merhaba ben de Instagram Shopping için tüm gerekenleri yaptım. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

 108. Fatih dedi ki:

  Merhaba gerekli ayarlamaları yaptım fakat bölge uyumlu değil diyor yardımcı olabilir misiniz?

 109. halis dedi ki:

  hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
  hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onay almam gerekiyor anladığım kadarıyla bu onayı nasıl alabilirim nasıl başvuru yapmam gerekiyor?
  yanıtlarsanız sevinirim
  iyi çalışmalar

 110. Aykut Ceylan dedi ki:

  hesabımı işletme profili olarak ayarlayıp facebook sayfamla bağladım ve facebook sayfamda da katalog oluşturup ürün ekledim
  hesabımın alışveriş özelliğine açılması için instagram tarafından onay almam gerekiyor anladığım kadarıyla bu onayı nasıl alabilirim nasıl başvuru yapmam gerekiyor?
  yanıtlarsanız sevinirim
  iyi çalışmalar

 111. Tunahan dedi ki:

  Ben de onay alamadım. Yardımcı olabilir misiniz ?

 112. gulsum dedi ki:

  Merhabalar instagram alışverişi bir türlü etkinleştiremiyorum yardım edermisiniz ??

 113. Doğancan dedi ki:

  Merhabalar
  Bulunduğun bölge uygun değil uyarısını bende alıyorum yardımcı olabilir misiniz

 114. ufuk dedi ki:

  alışveriş özelligini gerçekleştiremedim yardımcı olurmusunuz ?

 115. Hypers dedi ki:

  Merhabalar.
  Gerekli adımları izledim ama bir sonuca ulaşamadım. Başvuru ve onay kısmına geçemiyorum. İletişime geçerseniz memnun olurum.
  Teşekkürler.

 116. serhat selçuk dedi ki:

  Hocam merhabalar, bir konuda size danışmak istiyorum instagram ürün etiketi özelliğini kullanabilmek için kanada’da ticaret yapan bir arkadaşımın vergi numarasını vs. kullanmak istiyorum türkiye’de henüz aktif olmadığından dolayı böyle bir yola başvurdum. Bu şekilde özelliği kullanan firmalar olduğunu biliyorum ama nasıl yaptıklarını öğrenemedim. Acaba kanada’da ticaret yapan ve vergi numarası olan şirketin bilgilerini kendi hesabıma nasıl ekleyerek özelliği açabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

 117. Selahattin dedi ki:

  Merhaba gerekli ayarlamaları yaptım fakat bölge uyumlu değil diyor yardımcı olabilir misiniz?

 118. Emren dedi ki:

  Merhaba,

  alışveriş ozelliği hakkında bilgi alabilir miyim? Biz aktifleştirme işlemini yapamadık

 119. GzdTmzl dedi ki:

  Merhabalar;
  instagram alışverişte ürün listeme ücreti reklam ücreti mantıgındamı? yani gün sayısı gösterim sayısı vs tarzı. Yada google adwords gibi tıklama başımı ücret kesiliyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 120. Damla Bölükbaşı dedi ki:

  Merhaba, bütün işlemleri yaptım fakat instagramda alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor uyarısı alıyorum bende.yardımcı olursanız çok memnun olurum

 121. Ayşe dedi ki:

  Aynı sorun bendede var yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir