Instagram’da Alışveriş Uygunluğu

İnstagram’da Alışveriş Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu

Önceki yazımda İnstagram Alışveriş Özelliği Kurulumu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Bu özelliği kullanmaya çalışan ve kurulum yapmak isteyen bir çok markanın en çok karşılaştığı sorunları ve bunların nasıl giderileceği hakkında kısa bir kaç not ekliyorum.

Öncelikli olarak bu özelliğin kullanıldığı pazarlardan birinde olmanız şart, sıralanan pazarların dışındaysanız eğer burada Facebook Partner Ajanslar devreye giriyor. Bugüne kadar kendi çabasıyla onay alamamış markaların %95’ine partner ile çalışarak onay sürecini aşabildik ve aktif olarak kullanımlar başladı.

Instagram’da Alışveriş yardım sayfasının yönlendirmeleri ile eksiksiz ve yanlış gitmeseniz bile son adımda ekranınıza hep gelen uyarı

” İnstagram’da Alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz.

” instagramda alışveriş bulunduğun bölgede kullanılamıyor. “

 

 

 

 

 

 

Bu uyarıdan sonra sizin yapacağınız hiçbir şey kalmıyor, burada size partner ajanslar ancak yardımcı olabilir. Ortalama 1 hafta – 10 gün arasında web siteniz ve hesabınız kontrol edilerek onay başvurusu için işlemleri başlatıyorlar. Onay aldığımız markalarda ki yolumuz sözleşmeli ve faturalı olarak ilerlemek oldu. Onay alınmadığı durumlarda yapılan ödeme markaya eksiksiz ve kesintisiz olarak sözleşme gereği iade edilmektedir.

Genelde bu tarz işlemlerde, mavi tik, rozet alma gibi sizlerden işlem/danışmanlık ücreti alınır ancak onay alınamadığı durumlarda yaptığınız ödemeden belirli kalemlerde kesintiler yapılır. Bu kesintilerin genel kalemleri de danışmanlık bedeli, işlem ücreti gibi ücret kalemleridir. Kesinlikle sizlere tavsiyem, onayın alınmadığı durumları sözleşmenizde net bir şekilde belirten bir madde koyarak paranızı korumanız. 

Instagram’da Alışveriş Uygunluğu

Başvuru sürecinizi kendiniz yapmadan önce tavsiyem bu sayfaları detaylı bir şekilde okumanız.

Uygunluk Koşullarını Sağlayan Tüm İşletmeler
NA Amerika Birleşik Devletleri, Kanada Yönetimli Ortaklar
LATİN AMERİKA Brezilya, Arjantin, Meksika, Peru, Uruguay, Paraguay, Ekvador, Panama, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Belize, Bolivya, Kosta Rika, Fransız Guyanası, Guatemala, Guyana, Martinik, Surinam Şili, Kolombiya, Guadeloupe
AVRUPA, ORTA DOĞRU ve AFRİKA Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İsveç, Hollanda, İsviçre, İrlanda, Belçika, Avusturya, Malta, Portekiz, Polonya, Yunanistan, Kıbrıs, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Norveç, Macaristan, Bulgaristan, Hırvatistan, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Slovenya, Lüksemburg, Güney Afrika, Reunion, Mayotte, Fas, Estonya, Slovakya Mısır, İsrail, Türkiye, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Suudi Arabistan
ASYA PASİFİK Avustralya, Yeni Zelanda, Kore, Japonya, Singapur Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Tayland, Malezya

Instagram’da Alışveriş Özelliğinin Ayarlanması İçin Gerekenler

İnstagram Alışveriş Özelliği için hesabınızı ve işletmenizi burada yazan yönergelere göre düzenlemeniz ve yapılandırmanız gerekiyor.
 • İşyeri sözleşmemize ve ticaret ilkelerimize uymak.
 • Bir Instagram işletme hesabına sahip olmak.
 • Bağlı bir Facebook Sayfasına sahip olmak.
 • Öncelikli olarak fiziksel ürünler satmak.
 • İşletme hesabınızı bir Facebook kataloğuna bağlamış olmak.

Bu koşulları sağladıktan sonra hesabınızın incelenmesi için talep açabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 hafta – 10 gün kadar süren inceleme süreci ardından, instagram’dan bildirimler alır, gönderi ve hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlamak için Ayarlar’da Alışveriş özelliğini ayarlamayı tamamlarsınız. İstediğiniz zaman Ayarlar’da Alışveriş kısmını ziyaret ederek inceleme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Sorularınız için yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

 

Tekrar Görüşmek Üzere.

You may also like...

18 Responses

 1. Erkan dedi ki:

  Merhaba alışveriş uygunluğu onayı için destek talep ediyoruz

 2. MURAT dedi ki:

  ALIŞVERİŞ VE ROZET İÇİN DESTEKISTIYORUM

 3. Merhaba alışveriş uygunluğu onayı için destek talep ediyoruz

 4. Gülçin Deyneli dedi ki:

  Merhaba alışveriş özelliği için destek istiyorum.Bilgi aktarabilirseniz sevinirim.iyi çalışmalar dilerim

 5. Sahin dedi ki:

  Merhaba alışveriş uygunluğu için yardımınız lazım.

 6. Ersel Önal dedi ki:

  Merhabalar,
  Alışveriş uygunluğu için desteğinizi talep ediyoruz. İletişime geçerseniz seviniriz.

 7. Barkın Kula dedi ki:

  Merhaba alışveriş uygunluğu onayı için destek talep ediyoruz

 8. can kaya dedi ki:

  Merhabalar,

  Alışveriş özelliği için bilgi alabilir miyim? İletişime geçebilirseniz sevinirim.

 9. Ali ahmet dedi ki:

  İnstagram alışveriş özelliği için destek talep ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir